poniedziałek, 01, kwiecień 2019

PRZERWA WIELKANOCNA 2019r

PRZERWA WIELKANOCNA !!!

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informuję, że w dniach 16-23 kwietnia mamy przerwę od zajęć.

Jednocześnie życzę Państwu Zdrowych, spokojnych i pogodnych  Świąt Wielkiej Nocy, pełnych miłości i rodzinnego ciepła, wiosennego nastroju oraz radosnych chwil spędzonych w gronie najbliższych życzą.

trenerzy Przyjaznej Planety

środa, 13, kwiecień 2016

Kurs pierwszej pomocy w Centrum Żeglarskim.

Po raz kolejny pracownicy Centrum Żeglarskiego wzięli udział w szkoleniu z pierwszej pomocy. W tym przepięknym ośrodku szkoleniowym panuje niesamowita atmosfera w której prowadziliśmy kurs. Zaangażowanie grupy bardzo pozytywnie nas zaskoczyło tym bardziej, że niektórzy uczestnicy już przechodzili takie szkolenie. Konsekwencja dyrekcji skutkuje bardzo wysokim poziomem przeszkolenia pracowników. Można powiedzieć z całą odpowiedzialnością że w Centrum Żeglarskim jest bezpiecznie.  Przystań została wyposażona przez WOPR w AED więc szczególny nacisk podczas szkolenia był położony na pracę zespołową i bezpieczeństwo podczas udzielania pomocy przy użyciu defibrylatora. Po szkoleniu dla instruktorów najlepszym wynagrodzeniem za włożoną pracę był uśmiech, zwiększona świadomość oraz pewność w działaniu kursantów. 

Zapraszamy na kursy z pierwszej pomocy prowadzone w Przyjaznej Planecie.

 

poniedziałek, 04, kwiecień 2016

Zaliczenie ćwiczenia podczas kursu OWD " nurkowanie bez maski przez 1 minutę".

Kursanci z kursu OWD ostro sie rozkręcają. Już w sobotę z pierwszą 4 jedziemy zaliczać wody otwarte, a tym czasem kolejna czwórka   "idzie jak burza z zaliczeniami" . Podczas ostatniego spotkania na basenie, zaliczyli między innymi nurkowanie bez maski przez 1 minutę. Z uśmiechem wspominaliśmy początki kiedy to, z trudnością potrafili przedmuchać częściowo zalaną maskę. Trening czyni mistrza. Witamy na kursie kolejnego kandydata na płetwonurka Patryka. Po pierwszym nurkowaniu próbnym decyjzja była jednoznaczna, zapytał " to kiedy mogę zacząć?". Odpowiedź była prosta " już zacząłeś".

Zapraszamy kolejnych chętnych poszukiwaczy przygód na rozpoczęcie kolejnego kursu 10.04.2016  o 18.30  na ul. Rydla 49 w Szczecinie.

Kontakt: Adam 504 243 996.

piątek, 04, marzec 2016

Nowe możliwości dla początkujących płetwonurków w Szczecińskim Ośrodku Szkoleniowym Water Planet.

divemaster

 

Dlaczego tak wielu kursantów po OWD przestaje nurkować po ukończeniu kursu? Zaobserwowaliśmy że wielu kursantów po ukończeniu kursów podstawowych OWD PADI gdzieś zapada się pod ziemię zamiast pod wodę;))) Zespół Water Planet postanowił przeprowadzić dochodzenie w tej sprawie. Okazało się, że po mimo świetnej zabawy podczas kursu kontynuacja jest trudna ponieważ kursasanci pozostawieni sami sobie, nie mają zbyt dużej motywacji aby wybrać się na nurka. Często okazuje się że, podczas kursu nie zawiązali zbyt mocnych relacji aby  pojechać jako partnerzy, dochodzi też obawa i pytanie czy damy sobie radę? Czy wiemy gdzie można nurkować, jak tam wejść do wody, jakie są głębokości itp. Choć podczas kursu zapewniamy, że mogą z nami jeździć na nurki, to często nie mamy dla nich czasu ponieważ zajmujemy się kolejnymi kursantami a ONI stoją z boku i czekają, przyznam z żalem ale jest to obiektywny wyinik dochodzenia. Okazuje się, że początkujący czują skrempowanie i niepewność w takich okolicznościach wyjazd jest mało przyjemny a w nurkowaniu chodzi głównie o przyjemność. Zastanawialiśmy się jak zaradzić temu problemowi. Początkujący nurkowie często nie znają akwenów nurkowych i systematycznie eksplorują akwen na którym robili kurs i to w dodatku pływają tylko tam gdzie nurkowali z instruktorem. Ile razy tak można? Musi się to kiedyś znudzić! W naszym ośrodku szkoleniowym Water Planet postanowiliśmy z tym skończyć i porządnie zadbać o początkujących kolegów i koleżanki. Od tego sezonu nie będziecie " przy okazji", postanowiliśmy przygotować dla Was specjalną ofertę. 

Do naszego Teamu dołączył bardzo doświadczony DIVEMASTER, którego zadaniem będzie opieka nad świeżo upieczonymi kursantami, będzie ON do waszej dyspozycji, podzieli się wiedzą i doświadczeniem, zadba o wasze bezpieczeństwo i pokaże gdzie można fajnie zanurkować. Otwieramy również wrota Bałtyku. Będziemy zabierać was na płytkie wraki abyście nabrali doświadczenia i pewności że nurkowanie w Bałtyku jest fajne i bezpieczne. 

Divemaster pomoże wam poskładać sprzęt, doradzi również podczas wypożyczania sprzętu, przecież nie każdy ma swój komplet. Pomoże zaplanować nurkowanie i zadba przede wszystkim aby nurkowanie było atrakcyjne i bezpieczne.

Muszę powiadomić że usługa ta będzie płatna, ponieważ już nie jesteście "przy okazji " tylko wszystko jest organizowane dla Was.

Cena : 1 osoba/120zł, 2 osoby lub więcej/ 80zł za osobę.

Dzięki tej opłacie zadbamy o Waszą zabawę od mometu pakowania sprzętu w centrum do jego rozpakowania.

Aby umówić terminy wyjazdów zadzwoń: Adam 504 243 996

Nurkujemy nie tylko w weekendy zadzwoń, a umówimy się w dogodnym dla ciebie czasie.

 

piątek, 26, luty 2016

Janek i biegacze z Kortza w podwodnej akcji. Nurkowa zabawa z Water Planet.

P2200135Janek oraz biegacze Kortza organizowanego przez UKS Trygław nurkowali podczas niedzielnych zajeć Water Planet. Janek uczestniczył w kursie dla dzieci podczas odwiedzin u cioci. Wykazał się niesamowitym talentem do nurkowania i jestem przekonany że jak będzie rozwijał swoją pasję, jaką jest nurkowanie z pewnością będzie świetnym płetwonurkiem. Rodzina biegaczy nurkowała po raz pierwszy za wyjątekiem  lidera - "Tata". Ich zespół był bardzo zgrany i miło było patrzeć jak razem współpracują pod i nad wodą. Tata, mama i syn podczas uprawiania wspólnego hobby, kto wie? Może ukończą kurs OWD który rozpoczyna się 6.03.2016 i granice podwodnego świata otworzą się dla nich na oścież. Tego im życzymy i do zobaczenia podczas kolejnych nurkowań.

Pozdrawiamy zespół Water Planet.