czwartek, 11, grudzień 2014 Nurkowanie

Nurkowanie dla dzieci

Nurkowanie dla dzieci,które ukończyły 8 lat.

                                        

 

Program zachęca dzieci do nauki nurkowania i zabawy pod wodą. PADI SEAL TEAM - KOMANDO FOKI jest ekscytującym wprowadzeniem do świata nurkowania , który daje dzieciom możliwości pływania pod wodą, doświadczenia przygody, odkrycia i dreszczyku emocji. Program składa się z dwóch części:

Pierwsza część KOMANDO FOKI składa się z pięciu misji:

Misjia I -  zapoznanie się ze sprzętem nurkowym,podstawowe umiejętności bezpiecznego nurkowania.

Misja II - nauka oczyszczania automatu,komunikacja znakami pod wodą.

Misja III - podstawy pływalności, oczyszczanie zalanej maski oraz sposoby dzielenia się powietrzem pod wodą.

Misja IV -  odnajdowanie automatu pod wodą, kontrola pływalności, zawiśnięcie w toni.

Misja V - oczyszczanie fajki z wody, zamiana fajki na automat.

 

  Zajęcia na basenie odbywaja się pod opiką instruktora w formie zabawy pełnej gier i atrakcji. Aby zostać członkiem PADI SEAL TEAM, dziecko musi ukończyć pierwszych  pięć z piętnastu podwodnych misji - które są odpowiednikiem umiejętności basenowych z pierwszego modułu kursu Open Water Diver. Każda Misja Podwodna składa się z omówienia , sesji umiejętności oraz zabawy. Wykonanie Podwodnej Misji polega na okończeniu nurkowania basenowego oraz udzieleniu odpowiedzi na pytania z Logbooka Misji Podwodnych PADI SEAL TEAM.

   Jest to zorganizowany program, pozwalajacy dzieciom na rozwijanie umiejętności , nauki o życiu podwodnym i dajacy dużo dobrej, prawdziwej zabawy.

Seal Team - Komando Foki - 490zł koszt za uczestnika.

W cenie: 5 Misji podstawowych w basenie (nauka nurkowania), Logbook,dyplom,naklejka.

  Jeżeli dziecko będzie chciało sięgnąć po więcej zapraszamy do wzięcia udziału w programie Master Seal Team - tam czekaja juz zadania specjalne. Zaliczenie dziesięciu misji uprawnia do posługiwania się tytułem Mistrza Komando Foki.

Druga część KOMANDO SUPER FOKI składa sie z dziesięciu misji:

1. Identyfikacja stworzeń ( nauczysz się nie tylko rozpoznawać popularne stworzenia morskie, ale również zapoznasz sie z życiem podwodnym naszych jezior).

2. Specjalista Środowiskowy ( dowiesz się co to segregacja śmieci, skąd pochodzą i czym są zanieczyszczenia na jakie możesz natrafić pod wodą oraz jak dbać o środowisko podwodne). 

3. Specjalista przestarzeni kosmicznej (zapoznasz sie z pojeciem stanu nieważkości ,podczas zabawy poczujesz sie jak astronauci w przestrzeni kosmicznej).

4. Specjalista nawigacji ( rozwiniesz swoje umiejętności nawigacji o sposoby nawigowania pod wodą, dowiesz sie jak działa kompas).

5. Specjalista Nocny (zanurkujesz w warunkach przypominających nurkowanie nocne, użyjesz latarki

podwodnej ).

6. Specjalista Bezpieczeństwa ( dowiesz się w jaki sposob możesz w razie potrzeby pomóc swojemu partnerowi pod wodą jak i na powierzchni).

7.Poszukiwanie i wydobywanie ( będziesz uczył się jak pod wodą odnaleźć zagubiony przedmiot, oraz w jaki sposób bezpiecznie wydobyć go na powierzchnie).

8.Nurkowanie w ABC (nauczysz się pływania z maską, fajką i płetwami po powierzchni oraz jak oczyszczać fajkę z wody).

9. Podwodne fotki ( nauczysz się w jaki sposób robić zdjęcia pod wodą, będziesz fotografował innych uczestników zajęć).

10. Nurkowanie na wrakach ( zdobędziesz podstawowe umiejętności nurkowania na wrakach, dowiesz się czym są wraki i jak na nich nurkować bezpiecznie).

Ukończenie programu PADI SEAL TEAM to pierwszy krok do zdobycia licencji nurkowej Junior Open Water Diver, który można rozpocząć od 10 roku życia.

Master Seal Team -  Komando Super Foki - 690zł koszt za uczestnika.

w cenie: 10 Misji Specjalistycznych w basenie, Logbook, dyplom, naklejka.